انواع کانکس مسکونی

 

کانکس های مسکونی یکی از انواع کانکس هایی هستند که به صورت پیش ساخته تولید می شوند. کانکس های مسکونی با توجه به بودجه و نیاز مشتری هر گونه امکانات یک منزل عادی را دارند. انواع کانکس های مسکونی مناسب برای بخش سرایداری باغ یا کارخانه و …، ویلاسازی، اسکان موقت و … تولید می شوند.

کانکس های مسکونی، به دلیل قابلیت جا به جایی و سرعت ساخت و کاهش هزینه ها گزینه ی مناسبی برای استفاده هستند. دلایل مختلفی باعث می شود افراد به فکر خرید کانکس های مسکونی باشند. به طور مثال استفاده از کانکس های مسکونی به عنوان ویلاهای پیش ساخته بسیار پر طرفدار است.

 

از آنجایی که ممکن است در محل مورد نظر، امکان انتقال مصالح ساختمانی و ساخت و ساز نباشد و یا بسیار دشوار و پر هزینه باشد مانند ساخت ویلا در زمین های کوهستانی، ییلاقات و … کانکس های مسکونی گزینه ای عالی به شمار می روند. این نوع کانکس ها می توانند با توجه به درخواست مشتری در هر ابعادی ساخته شوند، این ابعاد به هزینه ای که مشتری برای خرید کانکس در نظر گرفته و زمینی که قرار است کانکس در آن قرار گیرد بستگی دارد. لازم به ذکر است که حتی این کانکس ها را می توان به صورت دو طبقه ساخت  تا بتوان استفاده بیشتری از فضا کرد.

همانطور که گفته شد کانکس های مسکونی تمامی امکانات یک خانه ی مسکونی را دارند. از این امکانات می توان به سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، اتاق خواب و … اشاره کرد. در کانکس های مسکونی فضا به چند قسمت تقسیم می شود تا بتوان اتاق خواب و آشپزخانه را در فضا تعبیه کرد. حمام و سرویس بهداشتی می توانند مشترک و یا جدا باشند که این موضوع به مساحت کانکس بستگی دارد. حتی می توان تمامی امکانات رفاهی از جمله روشویی، آینه و… را در سرویس بهداشتی تعبیه کرد.

اتاق خواب

موضوعی که در کانکس های مسکونی حائز اهمیت است، طراحی محیط می باشد. طراحی اصولی و درست باعث می شود تا فضای مناسبی برای زندگی در نظر گرفته شود و از کمترین فضا بیشتری استفاده را کرد. طراحی اتاق خواب ها یکی دیگر از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. نور پردازی، تهویه مناسب، ساخت کمد دیواری و … همگی در طراحی اتاق خواب لحاظ می شوند.

آشپزخانه

نکته بعدی توجه به آشپزخانه است. آشپزخانه قلب هر خانه ای است و توجه ویژه ای را می طلبد. از آنجایی که کانکس های مسکونی باید تمامی رفاه  های یک خانه ی کامل را بر آورده کند، آشپزخانه ی کانکس های مسکونی نیز باید تمامی امکانات از قبیل گاز، سینک ظرفشویی، کابینت بندی و هود آشپزخانه و… را داشته باشند.

امکانات رفاهی

یک کانکس مسکونی مناسب لوله کشی و برق کشی مناسبی داشته و نیاز های آب و برق را به خوبی بر آورده می کند. برای تامین آب گرم کانکس آبگرم های مناسبی در خارج از کانکس تعبیه می شود تا اب گرم به راحتی وارد  سینک، سرویس بهداشتی و حمام شود.

کانکس های مسکونی، از لحاظ گرما و سرما باید مناسب سازی شوند. عایق بندی دیواره و کف باعث جلوگیری از نفوذ سرما و آب در اثر بارندگی به کانکس می شود. همچنین جهت گرم کردن فضای داخل باید از بخاری و یا شوفاژ استفاده کرد. در صورت انتخاب شوفاژ توسط مشتری، پکیج ها باید در خارج از کانکس نصب شوند تا از گازگرفتی و خطر های احتمالی به دور باشند.

در مواردی که کانکس به سیستم لوله کشی شهری دسترسی نداشته باشد، می توان برای آن منبع آب در نظر گرفت تا آب مورد نیاز ساکنین را تامین نماید. همچنین استفاده از پانل خورشیدی در این کانکس ها امکان پذیر است اما هزینه ی بیشتری را در بر خواهد داشت.

وجود نور گیر و پنجره ها امری ضروری در کانکس های مسکونی به شمار می رود. زیرا تهویه و نور مناسب را بر آورد می کند. جنس پنجره هایی که در این نوع کانکس ها استفاده می شود معمولا از آلمینیوم و یا پی وی سی است. در سازه های ارزان قیمت معمولا از پنجره های آلمینومی استفاده می شود اما با صرف هزینه ی بیشتر میتوان پنجره های دو جداره ی پی وی سی را به کار برد که کیفیت بالاتری داشته و از نفوذ سرما و سر و صدا به داخل کانکس محافظت می کنند. همچنین درب ورودی کانکس ها را می توان از جنس آلمینیوم و یا درب های ضد سرقت ساخت. که باز هم با توجه با بودجه مشتری در نظر گرفته می شوند.

مشخصات فنی کانکس های مسکونی

مشخصات فنی کانکس های مسکونی با توجه به مصالحی که برای ساخت آن ها استفاده می شود متفاوت است. استفاده از چوب، ساندویچ پنل، فولاد و … در ساخت دیواره های کانکس استفاده می شود و بنا به در خواست مشتری اعمال می شود. استفاده از هر یکی از موارد نام برده شده به شرایطی از قبیل شرایط اقلیمی، نیاز و بودجه ای که مشتری در نظر گرفته است، بستگی دارد. اما اسکلت اصلی کانکس های پیش ساخته همگی از یک جنس در نظر گرفته می شود و برای ساخت آن از پروفیل های آهنی استفاده می شود. برای پوشش داخلی دیواره های کانکس نیز مانند خانه های عادی از انواع پی وی سی و یا کاغذ دیواری می توان استفاده کرد.

تمامی این موارد بنا بر درخواست و بودجه مشتری در نظر گرفته می شود و می توان با توجه به درخواست وی آن ها تغییر داده و کم و یا زیاد کرد. از آنجایی که کانکس ها ابعاد متفاوتی دارند در شرایطی که ابعاد آن خیلی بزرگ باشد و حمل و نقل آن در جاده سخت باشد به صورت دو تیکه در آمده و سپس در محل نصب کنار یکدیگر قرار می گیرند.

قیمت کانکس های مسکونی

کانکس های مسکونی نیز مانند خانه های عادی به متر مربع فروش می روند. با توجه به امکانات و مصالحی که در ساخت آن به کار رفته قیمت هر متر مربع کانکس ها با یکدیگر متفاوت است. طبق نیاز شما، تمامی شرایط در نظر گرفته می شود تا کانکس مطابق نظر شما تکمیل و تحویل داده شود. بنابراین قیمت این نوع کانکس ها متنوع می باشد. برای اطلاعات دقیق تر از قیمت های به روز لطفا از طریق شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.