ساختمان پیش ساخته ویلایی

 

از آن جای که تعدادی از ساختمان های ویلایی در مناطق روستایی و بکر ساخته می شود ممکن است حمل و نقل و دریافت مواد و … در این امر مشکل ساز باشد که این موضوع باعث افزایش هزینه ها و طولانی شدن مدت زمان اجرای پروژه های عمرانی بزرگ و کوچک می شود. ساختمان پیش ساخته ویلایی یکی از پاسخ های ممکن و امیدوار کننده برای کاهش هزینه های این گونه ساختمان ها و کاهش روند ساخت و ساز است.

کلیه پروژه های ساخته شده به عنوان ساختمان های پیش ساخته تحت مسئولیت بخش ساختمان سازی هستند. این  موضوع احتمالاً باعث می شود که بخش های ساخت و ساز به یک مسابقه رقابتی سوق پیدا کنند. نصب انواع ساختمان های پیش ساخته توسط بخش ساخت و ساز امکان پذیر است. حتی در مدت زمان کوتاه تر نیز می توان ساختمان را در شکل و اندازه دلخواه ساخت. این نوع ساختمان ها همواره سوالاتی را در ذهن ها بر می انگیزد، از جمله اینکه چطور ساختمان های پیش ساخته در مدت زمان کوتاهی ساخته می شوند، آیا از لحاظ ایمنی کارآمد هستند و یا خیر؟ سیستم گرمایشی و سرمایشی چطور تعبیه می شود؟ و … راه یافتن پاسخ این سؤالات ، به دست آوردن اطلاعاتی دقیق در مورد ساختمان های پیش ساخته است. با کسب اطلاعات در مورد مرحله ساخت و ساز ، می توانید علامت سوال هایی که در ذهنتان به جود آمده را تا حد زیادی از بین ببرید.

 

 

ساختمان پیش ساخته ویلایی 

برای ساخت ساختمان های پیش ساخته ویلایی، در یک فضای از پیش تعیین شده در کف آن زمین، بتون ریخته می شود و درب و دیوارهای مناسب برای ویلای پیش ساخته که در ابعاد برنامه ریزی شده از کارخانه آورده می شوند مورد استفاده قرار میگیرند. ویلای پیش ساخته پس از ساخت مواد لازم جهت استفاده در ویلا و مونتاژ براساس موقعیت مناسب جهت نصب آماده ی استفاده هستند. در ویلاها یا حتی بیمارستان ها ، مطب ها ، محل های ساخت و ساز و خانه های پیش ساخته و یا در هر كجای دیگر می توان طبقه های مطلوب و مناسب احداث كرد. از آنجا که خانه هایی که قرار است ساخته شوند از قبل مشخص می شوند ، نصب آن ها زمان کمتری طول می کشد.

 

به طور کلی می توان گفت ویلاهای پیش ساخته بسیار اقتصادی تر از خانه هایی هستند که از بتن ساخته می شوند. از آنجا که قطعات ویلا در کارخانه ساخته می شود، مونتاژ قطعات به سرعت انجام شده و ساخت ویلا در حداقل زمان ممکن به پایان می رسد. در صورت درخواست می توانید تغییراتی در ویلا ایجاد کنید. چه از ویلا بزرگ استفاده کنید و یا خیر در هر صورت می توانید لوازم جانبی مختلفی را به ویلای خود اضافه کنید. رسیدن به موارد لازم برای ساخت ویلا های پیش ساخته در بازارهای ساخت و ساز امروزی در مدت زمان بسیار کمی امکان پذیر است.

همچنین در صورت درخواست کاربران ، عایق حرارتی و صوتی به کاربران ارائه می شود. اگر به مزایای آن توجه کنید می توانید خانه پیش ساخته را با توجه به نیاز و ابعادی که می خواهید آماده کنید. بدیهی است که در چنین شرایطی می توانید ویلای خود را در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر ساختمان ها بسازید.

بزرگترین مزیت ساختمان پیش ساخته ی ویلایی این است که آن ها در برابر بلایای طبیعی ، زمین لرزه و رانش زمین مقاوم تر هستند. ابزار موردنظر برای خانه های پیش ساخته را می توان در هر نقطه ای قرار داد. همچنین این امکان وجود دارد که تصویر ویلای خود را به صورت کامل، قبل از ساخت داشته باشید. ویلاهای پیش ساخته، حداقل چهل تا شصت سال قابل استفاده هستند.  این ساختمان ها از موادی ساخته می شوند که برای استفاده در تمام فصول مناسب باشند.

 

 

کیفیت مصالح ساختمان های پیش ساخته

کیفیت مصالح به کار رفته در مرحله ساخت و ساز در این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است. اگرچه ساختمان های پیش ساخته بسته به اندازه خانه ها متفاوت هستند، اما مدت زمان معمول برای ساخت  آن ها بین سه الی چهار هفته خواهد بود. البته این دوره برای یک خانه با اندازه معمولی اعتبار دارد.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید مدرسه ، ساختمان بیمارستان یا کافه تریا بسازید ، این دوره به ناچار بیشتر می شود. در جاهایی که خانه های مدولار ساخته می شود ، بتن در آن زمین ریخته می شود و خانه ای که در کارخانه از قبل ساخته شده است، در زمینی که ساخت و ساز قرار است در آن صورت بگیرد، توسط همان کارخانه مونتاژ و تکمیل می شود.

مزایای انتخاب خانه های پیش ساخته

  • با ساخت خانه های ساخته شده ، خواهید دید که در بسیاری از موارد ، هزینه ها به صرفه و مقرون به صرفه خواهد بود.
  • شما می توانید هر زمان که بخواهید قسمت های خانه را تغییر دهید زیرا امکان برچیده شدن و نصب آن وجود دارد در نتیجه می توانید خانه خود را متفاوت کنید.
  • در خانه های معمولی برای گسترش ، تغییر یا اضافه کردن یک بخش جدید لازم است که دیوارهای خانه را تخریب کنید.
  • شما در موقعیت مثبتی قرار دارید.
  • مزیت دیگر این است که ساختمان های پیش ساخته نسبت به سازه های معمولی در برابر زلزله مقاوم تر هستند. این امر به این دلیل است که سازه های پیش ساخته بر روی یک سیستم قاب فلزی بسیار مقاوم ساخته شده اند.

در حالی که خانه های عادی در هنگام زمین لرزه ترک خورده و از بین می روند ، خانه های پیش ساخته به دلیل سیستم قاب فولادی کاملاً تخریب نمی شوند. در نتیجه ، نسبت به خانه های معمولی در برابر زلزله مقاوم تر است.

همانطور که مشاهده می شود استفاده از ساختمان های پیش ساخته ویلایی کاملاً سودمند است. در مقایسه با آپارتمان معمولی می توانید این خانه ها را با بودجه ای بسیار کم تر تهیه کنید.