قیمت ساختمان پیش ساخته ی بتنی

 

ساختمان های پیش ساخته یکی از متد های جدید ساخت و ساز خانه هستند، که منجر به ساخت سریع خانه ها می شوند. عبارت خانه پیش ساخته به ساختمان هایی اطلاق می شود که تمامی قسمت ها و قطعات آن توسط کارخانه از قبل تولید شده و هنگام ساخت نهایی به محل مورد نظر مشتری منتقل شده و منتاژ و نصب می شود.
ساختمان های پیش ساخته انواع مختلفی از جمله فولادی، بتنی و … دارند که بسته به متریال استفاده شده در ساخت آن ها کاربردها و قابلیت های متنوعی را در اختیار صاحبان خود قرار می دهند. اجرا، ساخت و تحویل سریع، نصب آسان، تنوع در استفاده از متریال، عایق صوتی و حرارتی، مقاومت در برابر زلزله، کاهش هزینه ها، … باعث شده است که امروز این نوع ساختمان های پیش ساخته متقضیان زیادی پیدا کنند.
عناصر بتونی پیش ساخته برای ساخت خانه های پیش ساخته، اساسی و مقرون به صرفه بوده و همچنین برای ویلاهای لوکس نیز مناسب هستند. هر دو نوع ساختمان(ویلایی و مسکونی) مزایای مختلفی را برای سازنده ارائه می دهد و می تواند در همان کارخانه بتونی پیش ساخته تولید شود.

خانه های بتونی چگونه ساخته می شوند؟
خانه های بتنی مدرن با استفاده از ترکیبی از سیمان ، آب ، ماسه و مصالح سنگی ساخته می شوند. همچنین با مواد شیمیایی مختلفی ترکیب می شود تا مواد محکم و بادوام شوند. معمولاً خانه های بتونی پیش ساخته به همان روشی که خانه های معمولی ساخته می شوند، تولید می شوند. از بتونی که ایجاد شده است، برای پیاده سازی طرح استفاده می شود که بسیار شبیه به طرح برای یک خانه معمولی است.
معمولاً این بتن با آرماتورهای فولادی و سایر مواد دیگر – که اینها به خود خانه بستگی دارد – برای افزایش دوام آن ترکیب می شود و در عین حال اطمینان حاصل می شود که از نظر زیبایی شناسی نیز بسیار خوشایند باشند. بلوک های بتونی به دلیل عدم وجود رد کربن – بسیار پایدار – و همچنین به دلیل تطبیق پذیری بیشتر ، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
خانه های پیش ساخته ی بتنی بر روی اسکلتی فولادی قرار میگیرند، که این اسکلت با استفاده از بتن های مرغوب و تو خالی پر میشود. پس از تکمل دیوار ها میتوان از انواع روکش های موجود در بازار برای طراحی داخلی و خارجی آن ها استفاده کرد.

مزایا و معایب استفاده از بتون برای ساخت ساختمان های پیش ساخته:
مزایا:
می توان دیوارها را خیلی سریع قرار داد.
موریانه ها یا دمای شدید – گرم یا سرد بی تاثیر خواهند بود.
ایزولاسیون خوب سر و صدا.
دمای مناسب را در برابر هوای گرم و سرد فراهم می کند.

منفی:
برای ساختن درست زمان بیشتری می برد.
برخی از بلوک های بتونی – اگر از لحاظ زیبایی ظاهر به آن ها توجه نشود، خسته کننده به نظر می رسند.

قیمت ساختمان پیش ساخته ی بتنی
قیمت ساختمان پیش ساخته ی بتنی ، نسبت به مسکن معمولی ارزان تر است. اما یک مزیت دیگر نیز وجود دارد که باید برجسته شود. مشتریان از لحظه اول قیمت نهایی و همچنین تاریخ اتمام کار را به صورت دقیق می دانند. البته مزایای خاصی وجود خواهد داشت که ممکن است هزینه مسکن را افزایش دهد ، به عنوان مثال نصب لوازم خانگی و سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع ، قرار دادن مبلمان ، دکوراسیون داخلی و خارجی و غیره. اما تمامی این موارد با مشورت و بنا به دلخواه مشتری به قیمت قبلی اضافه خواهد شد. با توجه به تمامی موارد گفته شده این نوع خانه ها نیز بر اساس متراژ به فروش میرسند، و با توجه به امکاناتی که تعبیه شده است قیمت هر متر مربع آن ها متفاوت از دیگری است.

طراحی خانه های پیش ساخته

هر نوع طراحی خانه های پیش ساخته بتنی بسیار ارزان تر از طراحی خانه های معمولی است. علاوه بر این ، مجموعه ای از مزایا را ارائه می دهد که به سختی می توان از هر نوع مسکن دیگری انتظار این چنین مزایایی را داشت. اول از همه ، آنها قابل تنظیم هستند ، بنابراین مشتریان قادر خواهند بود اگر طرحی که از پیش تعیین شده است با ایده ای که به دنبالش هستند سازگار نباشد، آن ها را تغییر دهند. ثانیا ،طرح ها را می توان بسته به شرایط اقلیمی و فضایی که زمین مورد شخص در آن واقع شده است مناسب سازی کرد.

برای تحقق پروژه های بتونی پیش ساخته محدودیتی در مورد طراحی معماری وجود ندارد و در عین حال کیفیت و دقت بالایی را نیز ارائه می دهد. ساختمان های بتونی پیش ساخته مدرن با طراحی قبلی و ساخته شده با اسلب بتونی از پیش ساخته بسیار متفاوت است. بنابراین ، خانه های جداگانه ای که کاملاً خواسته های ساکنان را برآورده می کنند ، می توانند ساخته شوند.

مزایای استفاده از خانه های پیش ساخته ی بتنی

ساکنان همیشه به دلیل رفتار حرارتی مناسب از بتن ، دارای یک فضای داخلی راحتی هستند. هیچ گونه محافظت اضافی در برابر سر و صدای یا آتش لازم نیست زیرا بتن یک ماده بسیار متراکم و سنگین است. بنابراین ، خانه های بتونی پیش ساخته رفاه کاملی برای ساکنان خود به ارمغان می آورند.

ساختمان های بتونی پیش ساخته به لطف تولید مستقل از آب و هوا و کنترل IT در یک ساختمان تولیدی و کنترل کیفیت در کارخانه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. سازنده یا توسعه دهنده املاک و مستغلات می توانند خانه ها و ویلاهای پیش ساخته را با کیفیت بالا بفروشند.

با توسعه معماری صنعتی ، ساختمان های مونتاژی بیشتری نمایان می شوند بتن پیش ساخته را برای جایگزینی بتن ریخته گری سنتی استفاده می کند. در مقایسه با بتن پیش ساخته سنتی ، بتن پیش ساخته دارای مشخصات ساخت سریع است سرعت و آلودگی اندک داشته و مورد توجه عموم قرار گرفته است.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که ساختمان پیش ساخته بتنی می تواند راندمان ساخت و ساز را بهبود بخشد ، آلودگی محیط زیست را کاهش داده و در مصرف انرژی صرفه جویی کند.