کانکس دوبلکس

 

کانکس دوبلکس یک سازه عملی و آسان است که اجزای آن در خارج از محل نصب ساخته شده و در محلی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد مونتاژ می شوند. کانکس ها معمولاً توسط کسانی که می خواهند بدون مشکل زیاد صاحب خانه شوند، و همچنین شرکت ها و موسسات دولتی که می خواهند از آن به عنوان یک دفتر و محل کار استفاده کنند و … ترجیح داده می شوند. دلیل این امر این است که ساختمان های پیش ساخته در مقایسه با ساختمان های کلاسیک ایمن و اقتصادی تر بوده و به راحتی مونتاژ می شوند. کانکس ها پس از ساخت به محل مورد نظر منتقل و سپس منتاژ می شوند.

با توسعه فن آوری فولاد سبک، اکنون می توان کانکس های متشکل از بیش از یک طبقه را بدست آورد و بدین ترتیب کاربردهای پیش ساخته کانکس دوبلکس پدید آمده است. به این ترتیب افرادی که مایل به استفاده از ساختمان های پیش ساخته به عنوان خانه یا دفاتر هستند می توانند در صورت تمایل یک کانکس دو طبقه را سفارش دهند.

 

 

مزایای یک کانکس دوبلکس چیست؟

 1. خانه های پیش ساخته دوبلکس نسبت به خانه های بتونی معمولی نصب و راه اندازی اقتصادی تری دارند.
 2. خانه های پیش ساخته دوبلکس می توانند برای انواع اهداف و زمین طراحی و مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید کانکس دوبلکس را مطابق نیاز خود تنظیم کنید و به راحتی سبک خود را توسط جزئیات کوچک در طراحی منعکس کنید.
 3. خانه های پیش ساخته از لحاظ عایق های صوتی و حرارتی نسبت به سازه های عادی نتایج بسیار بهتری ارائه می دهند و حداکثر بهره وری انرژی را دارند.

علاوه بر همه این موارد ، در برابر آتش نیز مقاومت بیشتری دارند. به طور خلاصه ، مهمترین دلایل انتخاب کانکس دوبلکس این است که آن ها راحت ، ایمن ، اقتصادی و ماندگار هستند.

هنگام خرید یک کانکس دوبلکس چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

کانکس ها نیز مانند ساختمان های بتونی سنتی دارای استانداردهای ایمنی و کیفیتی هستند که توسط دولت نیز تعیین می شود. اول از همه ، هنگام خرید کانکس باید توجه کنید که آیا سازنده اینگونه استانداردها را رعایت می کند یا خیر.

علاوه بر این ، قبل از خرید یک کانکس، شما باید با در نظر گرفتن نکاتی از قبیل هدف خود از استفاده از سازه ، ویژگی زمینی که از آن استفاده خواهید کرد و وضعیت زیرساختی در منطقه ای که کانکس را قصد دارید در آن قرار دهید ، مدل مناسبی را انتخاب کنید. در هنگام انتخاب مدل کانکس دوبلکس ، این موضوع که از مدلی با اندازه کافی و مناسب برای نیازهای خانواده خود استفاده کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است.

بعد از تصمیم گیری در مورد خانه رویایی خود ، بقیه راه آسان است! توجه کنید از میان شرکت هایی که کانکس می فروشند، مجموعه ای را انتخاب کنید که کانکس مورد نظر شما را با دقت و به گونه ای طراحی کند که تمام جزئیات زیبایی شناسی در آن در نظر گرفته شود و آن را خیلی سریع تر از ساختمان های سنتی نصب می کند. در نهایت آنچه برای شما باقی می ماند فقط لذت بردن از فضای زندگی جدید خود در کنار خانواده است.

بسیاری از کانکس های استاندارد دوبلکس دارای 2 اتاق خواب و 1  حمام در هر واحد هستند. برخی دیگر از کانکس های دوبلکس، دارای 3 اتاق خواب و 1 حمام در هر واحد هستند. همچنین می توان کانکس های دوبلکسی طراحی کرد که دارای 1 یا 4 اتاق خواب باشد. علاوه بر این ، می توان با تعداد متفاوت اتاق خواب و حمام در هر واحد ، برنامه های چند خانواده ای مدولار ایجاد کرد تمامی این موارد به درخواست مشتری بستگی دارد.

بیشتر کانکس های دوبلکس دارای فضای زندگی در طبقه اول و اتاق خواب ها در طبقه دوم است. این برنامه های دو طرفه مدولار کنار هم اغلب به عنوان خانه های شهر شناخته می شوند.

کانکس های دوبلکس می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. می توانید با اضافه کردن یک شیروانی معکوس یا شیروانی به سقف جلوی خود در بالای درب ، قسمت بیرونی کانکس خود را بپوشانید.

 

موارد قابل اجرا در کانکس دوبلکس:

 • اتاق مطالعه ، دفتر یا رایانه
 • اتاق خواب مستر طبقه اول
 • رسانه یا اتاق سرگرمی
 • اتاق رختشویی
 • مجموعه مستر حمام
 • گاراژ
 • ایوان
 • کمد لباس زیر
 • فضای ذخیره سازی اضافی
 • اتاق های بزرگتر یا طرح کف باز
 • سقف های بلندتر
 • شومینه
 • پنجره
 • کابینت آشپزخانه
 • تزئینات بیرونی پنجره و درب
 • قفسه کتاب یا مرکز سرگرمی داخلی
 • پله های U شکل

قیمت کانکس دوبلکس

در بحث قیمت کانکس های دوبلکس باید آن ها را مانند دو کانکس مجزا در نظر گرفت. به این معنا که قیمت این نوع از کانکس ها تقریبا دو برابر یک کانکس یک طبقه در می آید. البته با توجه به مصالحی که برای ساخت مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا قیمت ها کمی بیشتر از دو کانکس مجزا بر آورد می شود. به طور کلی میتوان 10 درصد افزایش قیمت برای این نوع از کانکس ها در نظر گرفت.

مهم ترین مزایای این نوع کانکس ها

از مهم ترین مزایای کانکس های دوبلکس فضای بیشتری است که در زمین محدود در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از خانه های دوبلکس می توانید اتاق ها را از فضای نشیمن جدا کنید و یا حتی از طبقه ی بالا با کاربری مجزایی استفاده کنید. به طور مثال می توان به عنوان اتاق کار از آن بهرمند شد. مزیت دیگر این نوع ساختمان ها، چشم اندازی است که به اطراف وجود دارد. این مزیت به خصوص در کانکس های دوبلکس ویلایی مزیت مهمی به شمار می رود. امکان ایجاد تراس و استفاده از آن نیز مزیت دیگر کانکس های دوبلکس است.