کانکس فروشگاهی

 

کانکس ها کاربرد های متنوعی دارند، کانکس مغازه ای یکی از انواع کانکس های موجود در بازار است. کانکس های فروشگاهی سازه های پیش ساخته ای هستند که محل مناسبی جهت فروش کالا به شمار می روند، از این کانکس ها در کاربرد های فست فود، میوه و تره بار، کافی شاپ و مغازه های خرده فروشی کوچک و … می توان استفاده کرد. کانکس های فروشگاهی در مواردی کاربرد دارند که نیاز به قابلیت نقل مکان وجود دارد. جا به جایی و نقل مکان یکی از ویژگی های بارز کانکس های فروشگاهی است.
موارد استفاده از کانکس فروشگاهی
یکی از موارد استفاده از کانکس های فروشگاهی، استفاده از آن ها در استراحتگاه های بین راهی است که جهت رفاه مسافران در مسیر های پر تردد ساخته شده اند. این کانکس ها کاربرد های متنوعی در حوزه ی فروشگاهی دارند. اما باید توجه کنید که با توجه به کاربری آن ها نیاز به کسب مجوز های شهرداری و دیگر سازمان های مربوطه را دارید.
به طور مثال برای راه اندازی فروشگاه های معمولی مانند خرده فروشی و … نیاز به مجوز شهرداری دارید اما در مواردی که کانکس ها را جهت طبخ غذا استفاده کنید مانند راه اندازی فست فوت، کافی شاپ، رستوران های غذای خانگی و … علاوه بر مجوز شهرداری مجوز بهداشت را نیز نیاز خواهید داشت.
کانکس های فروشگاهی با توجه به نیاز و درخواست مشتری در هر اندازه ای قابل ساخت هستند و تمامی امکانات یک فروشگاه معمولی مانند قفسه ها، تهویه مناسب، ویترین زیبا، نورپردازی… نیز قابل اجرا هستند. حتی در این نوع کانکس ها می توان سرویس بهداشتی نیز تعبیه کرد. کانکس هایی که جهت فروشگاه ساخته می شوند ابعاد کوچکتری نسبت به دیگر کانکس ها دارند، و فضای داخلی آن ها باید طوری طراحی شود که فروشنده دسترسی آسانی به همه ی نقاط داشته باشد.

 

از مهمترین عوامل ساخت و ساز کانکس های فروشگاهی، توجه به امکانات و امنیت آن ها می باشد. کف کانکس ها علاوه بر مقاومت و محکمی باید از وزن مناسبی برخوردار باشد، و با استفاده از روکش های عاج دار پوشیده شود که قابلیت شستشو نیز داشته باشند. بنابراین باید ضد آب باشند. استفاده از ورق های آلمینیوم عاج دار می تواند گزینه ی مناسبی برای کف پوش این نوع کانکس ها باشد. نکته بعدی توجه به عایق های حرارتی برای مواجه با سرما و گرما است. کانکس ها باید برای هر نوع شرایط آب و هوایی مناسب سازی شوند تا در تابستان ها گرمای بیش از حد وارد کانکس نشود و در زمستان ها سرما اذیت کننده نباشد. البته با توجه به نیاز و درخواست خریدار، میتوان وسایل گرمایی و سرمایی مناسبی در این محوطه تعبیه کرد.
نمای داخلی کانکس های فروشگاهی
نمای داخلی بسته به درخواست مشتری متفاوت در نظر گرفته می شود. استفاده از ورق کامپوزیت، ورق گالوانیزه و … در این موارد مرسوم است. استفاده از پی وی سی روکش دار یکی از گزینه های جدید و زیبایی است که باعث زیبایی دو چندان فضای داخلی می شود. استفاده از پی وی سی روکش دار به شما این امکان را می دهد که طرح و رنگ های متنوعی برای انتخاب داشته باشید تا با توجه به سلیقه و ترجیح خود از سازنده در خواست کنید تا همان چیزی که مد نظرتان است را اجرا کند.

 

 

نمای خارجی کانکس های فروشگاهی
نمای خارجی کانکس های فروشگاهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از آنجایی که نمای بیرونی در دیدرس مشتری قرار میگیرد باید اهمیت ویژه ای را به آن اختصاص داد. توجه داشته باشید که نمای خارجی کانکس باعث می شود مشتریان مشتاق استفاده از محصولات شما شوند و به نوعی آن ها را جذب فروشگاه کوچک شما کنند.
استفاده از نمای شیشه ای باعث می شود کل فضای کانکس به ویترین تبدیل شود و قدرت مانور شما را بالا ببرد. به منظور ساخت نمای شیشه ای استفاده از شیشه سکوریت 10 میل مرسوم است. به منظور محافظت از ویترین و نمای شیشه ای در زمان هایی که مغازه قرار است تعطیل باشد، کرکره برقی تعبیه می شود تا امنیت کانکس را بالا ببرد. علاوه بر این انتخاب رنگ کانکس با توجه به کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارید قابل اهمیت است. به طور مثال استفاده از رنگ های تند مانند قرمز و نارنجی برای راه اندازی کانکس فست فود انتخاب معقولی است.
رنگ کانکس بسته به متریالی که برای ساخت آن استفاده می شود متفاوت است. در برخی موارد در هنگام ساخت دیواره ها در کارخانه با استفاده از رنگ های کوره ای رنگ می شوند و در برخی موارد با استفاده از روکش هایی از قبیل رزین مخصوص و یا ترمو به شکل دلخواد در می آید.

 

 

نور پردازی کانکس ها
یکی دیگر از مواردی که هم در نمای خارجی و نمای داخلی قابل اهمیت است، نورپردازی محیط می باشد. علاوه بر اینکه نور پردازی در شب اهمیت ویژه ای می یابد، نمای ظاهری زیبایی به کانکس می بخشد و باعث گرما بخشی به دکور آن می شود. نور پردازی جلوه ای بی نظیر به کانکس بخشیده و باعث جذب مشتری ها خواهد شد. علاوه ثابت شده است که نور باعث جلب نگاه شده و باعث می شود در اولین نظر مورد اعتماد به نظر برسید.
در اخر لازم به ذکر است که کانکس ها در هر ابعادی قابل ساخت هستند. می توانید آن ها را در اندازه های بسیار بزرگ تا کوچک سفارش دهید. کانکس ها معمولا پیش ساخته هستند و بعد از انتقال به مکان مورد نظرتان بقیه موارد به آن ها اضافه می شود. شیشه ها معمولا بعد از انتقال بر روی کانکس نصب می شوند. بنابراین هر زمانی که تصمیم به انتقال کانکس به مکان جدیدی گرفتید باید شیشه ها جدا شوند و دوباره نصب شوند.