کانکس نگهبانی – مدیریتی

 

کانکس ها سازه هایی هستند که به شکل های مختلف طراحی شده و بسته به کاربردی که دارند متفاوت هستند. این سازه ها به راحتی جا به جا شده و بزرگترین مزیت آن ها قابلیت حمل آسان آن ها است. تمامی اجزای کانکس به دور از محل و در کارخانه ساخته می شود و طی مدت زمان کوتاهی در محل مورد نظر شما نصب شده و قابل استفاده می گردد.

کانکس مدیریتی

کانکس های مدیریتی یکی از انواع کانکس ها هستند که در مواقعی که نیاز باشد محوطه ای جدا گانه به دور از ساختمان اصلی، در محل پروژه ها به مدیریت اختصاص داده شود، مورد استفاده قرار می گیرد. کانکس های مدیریتی به جهت کاربرد خود و از آن جایی که محل نشست مدیران و افراد بالادستی و برقراری جلسات کاری و میزبانی از میهمانان است، از امکانات و طراحی داخلی متفاوتی به نسبت دیگر کانکس ها برخوردار است.

کانکس های مدیریتی باید محل مناسبی برای قرار گیری فضای های جداگانه ای برای منشی، محل انتظار، میز مدیریت، محل پذیرایی از میهمانان برای برگزاری جلسات، آبدار خانه، سرویس بهداشتی و … باشد. این نوع کانکس ها معمولا فضایی لوکس بوده و دارای نمای داخلی زیبا و شکیلی هستند.

 

کانکس های مدیریتی چه کاربردی دارند؟

کانکس های مدیریتی محلی اداری برای استفاده ی روئسا و مدیران اصلی کارخانه و یا شرکت است. دلایل مختلفی از قبیل کمبود جا، اسکان موقت، نیاز به جا به جایی دفتر در فواصل زمانی به نسبت کوتاه و یا نداشتن زمان کافی برای ساخت ساختمان های دائمی و … افراد را ترغیب به تهیه و استفاده از کانکس های مدیریتی می کند.

انواع کانکس های مدیریتی

با توجه به متریال مورد استفاده، ابعاد و سطح انتظار افراد از کانکس مورد نظر خود، کانکس های مدیریتی انواع مختلفی پیدا می کنند. در این نوع کانکس ها با توجه به متریالی از قبیل چوبی، ساندویچ پنل و … قیمت های مختلفی ارائه می شود، اما مانند ساختمان های معمولی کانکس ها نیز بر اساس متر مربع به فروش می رسند. زمان ساخت این کانکس های مدیریتی نیز مانند سایر کانکس ها بسیار کوتاه بوده و طی بازه 30 تا 40 روزه تحویل داده می شود.

خصوصیات کانکس مدیریتی

در این نوع کانکس ها معمولا کف به وسیله سرامیک و یا پارکت ضد آب پوشش داده می شوند. درب و پنجره ها را می توان از جنس upvc و دو جداره کار گذاشت تا از لحاظ گرمایشی مناسب باشند. کانکس های مدیریتی را همچنین می توان به صورت کانکس های دوبلکس اجرا کرد زیرا از این طریق فضا به دو محوطه جدا از هم تبدیل شده و قدرت مانور بیشتری پیدا می کند. برای مثال می توان فضای برگزاری جلسات و دفتر منشی و دفتر رئیس را در این دو طبقه به خوبی تعبیه کرد. طراحی نمای خارجی کانکس های مدیریتی باید به طریقی انجام پذیرد که از دیگر کانکس های موجود در محوطه متمایز شود و افراد غریبه ای که برای جلسات کاری و اخذ قرار داد به محوطه مراجعه می کنند بتوانند در یک نگاه آن را تشخیص دهند.

کانکس نگهبانی

کانکس های نگهبانی که به نام کیوسک های نگهبانی نیز شناخته می شوند سازه هایی کوچکی هستند که معمولا برای حضور یک یا دو نفر به عنوان نگهبان و یا نیروی حفاظتی مناسب سازی شده اند. کانکس های نگهبانی معمولا در مقابل درب های اصلی مجتمع های مسکونی، بیمارستان ها، کارخانه ها و یا سازمان های رسمی قرار داده می شوند.

کانکس های نگهبانی بر خلاف کانکس مدیریتی، محل هایی ساده و کوچک هستند، و با توجه به نوع استفاده و سازمانی که آن را سفارش داده در رنگ ها و طرح های مختلفی قابل سفارش هستند. کانکس های نگهبانی محل قرار گیری نگهبان و یا مسئول امنیت محوطه هستند، بنابراین نوع سازه، محل قرار گیری پنجره و به طور کلی دید فردی که داخل کانکس قرار می گیرد باید به طریقی باشد که بتواند کل محوطه را زیر نظر بگیرد.

کانکس های نگهبانی را می توان در ابعاد بسیار کوچکی مانند یک متری تا 6 متری سفارش داد. با توجه به کوچک بودن، این سازه ها قیمت پایینی داشته و با قیمت مقرون به صرفه ای میتوان آن ها را تهیه کرد. نمای بیرونی کانکس را می توان از جنس گالوانیزه، کامپوزیت و یا هر آنچه که مد نظر مشتری باشد طراحی کرد.

انواع کانکس نگهبانی

نوع کانس های نگهبانی، با توجه به مدت زمانی که قرار است از آن استفاده شود متفاوت است. برخی از کانکس ها برای نگهبانی ساختمان ها و سازه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند و در پروژه های موقت مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین بعد از مدت مشخصی مانند 6 ماه الی یک سال، پروژه تمام شده و دیگر نیازی به وجود کانکس نگهبانی نیست، بنابراین این نوع کانکس ها از جنس های سبک ساخته می شوند تا با قیمتی مقرون به صرفه آماده ی استفاده باشند .

 

برخی دیگر از کانکس ها مانند کیوسک های نگهبانی مجتمع های مسکونی، بیمارستان ها و … که به صورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرند، نیازمند کانکس های محکم تر و زیباتری هستند. در ساخت این کانکس ها از آهن آلات و مصالح مقاوم استفاده می شود تا طول عمر بالاتری داشته باشند و به طبع قیمت های بالاتری نیز دارند. علاوه بر این کانکس های کامپوزیتی نیز از مقاومت و زیبایی خاصی برخوردارند که آن ها را مناسب استفاده در محیط های پر رفت و آمد می کنند.

کانکس های نگهبانی که در مناطقی با آب و هوای ویژه اعم از شهرهایی که بارندگی و سرمای زیادی دارند مورد استفاده قرار میگیرند از ساندویچ پانل های باربر ساخته می شوند. ساندویچ پانل ها سازه هایی هستند که عایق مناسبی برای آب و هوای نامطلوب بوده، نشتی نداشته و انرژی گرمایی را به خوبی حفظ می کنند.