ساندویچ پانل باربر ساختاری است که از چهار قسمت ساخته شده است. اسکلت فلزی و یک هسته با چگالی کم و یک لایه فلزی و یا سیمانی و یا گچی و یا پی وی سی و… که از دو طرف به هسته اصلی وصل شده اند. هسته ای که در ساندویچ پانل باربر مورد استفاده قرار می گیرد معمولا از جنس پلی یورتان و یا پلی استایرن و یا پشم سنگ است. قدرت و سبکی این فناوری ، آن را به یک راه حل بسیار محبوب تبدیل کرده است.
استفاده از ساندویچ پنل باربر، برای ساخت مسکن، ویلا و… به صورت سریع و مقاوم، به یک راه حل کار آمد برای ساخت خانه ای کم هزینه در سطح جهان تبدیل شده است. ساندویچ پانل باربر به عنوان یک ساخت و ساز با وزن سبک از سیستم کف ، سیستم دیوار و سیستم سقف تشکیل شده است.
ساندویچ پانل باربراز ساختار فولادی برای ترکیب ماژول های استاندارد استفاده می شود. ساخت ویلا با ساندویچ پانل باربر نوع جدیدی از خانه است که از لحاظ زیست محیطی سالم و کارآمد بوده و نصبی سریع و آسان دارد.
علاوه بر ساخت ویلا از ساندویچ پانل های باربر به طور گسترده ای برای ساخت مکان های اداری موقت یا نیمه دائمی، اردوگاه های کار، کانتینر یا انبار ، مدارس ، لوازم انبارداری و مسکن استفاده می شود .

مزایای ساخت ویلا با ساندویچ پانل بابر
پس از گذشت طرح های قدیمی که سال هاست اعمال می شود، کیفیت ساخت، زیبایی شناسی، قابل اعتماد بودن، مصالح ساختمانی چند منظوره در بازارهای جهانی ساختمان به تازگی ظاهر شده است که بلافاصله در کلیه حوزه ها و صنعت ساختمانی ، محبوبیت زیادی را کسب کرده است.
سیستم های ساندویچ پانل باربر، سیستم های اسکلتی وپوششی ویژه ای هستند که دارای مزایای چندگانه در روکش های معماری خارجی و داخلی و پارتیشن بندی دیوار هستند. در زیر ما مزایای اصلی استفاده از ساندویچ پانل در طراحی و ساخت و ساز ویلا را بیان کرده ایم:
عایق حرارتی و صوتی
جدای از اسکلت که اصل اول ساندویچ پانل باربر میباشد ،یک ساندویچ پانل شامل سه لایه است که توسط چسب ها به هم متصل شده اند: یک لایه ضخیم توسط دو صفحه فلزی و یا سیمانی ویا گچی و یا پی وی سی بیرونی. در مركز ، هسته عایق ضخیم ، كه معمولاً از پلی یورتان و یا پلی استایرن منبسط شده ، پلی سیوسیانورات یا پشم سنگ ساخته می شود، به عنوان عایق حرارتی و صوتی عمل کرده و در برابر شرایط شدید گرما یا سرما از ویلا محافظت می كند.
قابلیت هدایت گرمای کم از مواد و درجه کمی از جذب رطوبت ، پایداری در برابر احتراق، سادگی نصب و مونتاژ ساندویچ پانل ها آن ها را به گزینه ای محبوب تبدیل کرده است.

قدرت ، دوام و تطبیق پذیری
ساندویچ پانل های باربراز لحاظ ساختاری نسبت به مصالح قدیمی برتری دارند و باعث می شود به لطف اسکلت درونی وسیستم سه لایه قوی و بادوام با عایق های ضخیم و صفحات مقاوم مختلف ، از ماندگاری بیشتری برخوردار شوند و کمتر مستعد تعمیر و نگهداری هستند.
ساندویچ پانل های باربر با موفقیت می توانند با سایر مصالح ساختمانی مانند آجر ، بلوک ، سنگ ، کاشی ، تخته سنگ ، چوب ، فولاد و شیشه ترکیب شوند. گذشته از اینکه این مصالح با دیگر اشکال ساخت و ساز سازگار هستند، بسیار متنوع نیز هستند و کاربردهای خلاقانه تری نسبت به مصالح ساختمانی معمولی دارند.
ساندویچ پانل های باربر به عنوان ماده ای جهانی، نمایانگر یک عنصر اساسی در ساخت هر ساختمان هستند. این مصالح از خانه های آپارتمانی و ویلا ها گرفته تا مجتمع های سرگرم کننده تجاری ، استادیوم ها ، مراکز پزشکی ، ساختارهای اقتصادی و صنعتی، اثبات شده هستند.
نصب سریع و سبک
با وجود اینکه سیستم ساندویچ پانل باربر دارای اسکلت درونی است اما همچنین سبک وزن است، به این معنی که وزن قابل توجهی را در ساختار کاربردی ذخیره می کند و حمل و نصب آن در محل راحت تر است.
صرف نظر از کاربرد نهایی ، دیوارهای داخلی و خارجی ، کف و سطوح سقف، از اهمیت زیادی برخوردار هستند و وزن کم ساندویچ پانل در نصب و راه اندازی کارآمد و سریع سیستم باعث شده است صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه ی پروژه می شود.
هزینه های ساختمان و راندمان انرژی
مهمترین مزیتی که ساندویچ پانل های باربر برای هر چرخه ساخت و ساز ساختمان فراهم می کنند، کاهش قابل توجهی از کارهای عمرانی و هزینه ساختمان (از 30 تا 50 درصد) در مقایسه با مصالح دیگر است. این پانل ها به آسان حمل و نقل شده و دارای طراحی خاصی هستند که به آن ها ارزش ویژه ای می بخشد
ساختمان های ویلای ساخته شده با ساندویچ پانل های باربر تقریباً 50٪ از انرژی بیشتری نسبت به گزینه های قدیمی استفاده می کنند. علاوه بر این ، مقادیر ضریب انتقال حرارتی با دیواره های نازک تر حاصل می شود ، که می تواند باعث کاهش بیشتر استفاده از مواد ، نیروی انسانی و هزینه شود.
نصب ساندویچ پانل باربر در پروسه ساخت ویلا روشی کارآمد برای بهبود پروژه کلی ساخت و ساز است ، از برآورد دقیق هزینه ها و به حداقل رساندن استفاده از نیروی کار و ابزارهای تخصصی گرفته تا ساخت بسیار سریعتر و دستیابی به عایق کاری عالی و راندمان انرژی بالا. در نتیجه ساندویچ پانل های باربر گزینه ساختمانی بسیار بادوام ، قوی و با صرفه اقتصادی را ارائه می دهند.