موارد کاربرد خانه پیش ساخته (ساختمان پیش ساخته):

دفتر کار  کارگاه ها نماز خانه ها,سالن اجتماعات , مدارس  , اتاقک های نگهبانی, اتاق قدرت و موتور خانه ,  انبار  ,  نمایشگاه, کمپ های اضطراری,  زلزله و سیل, سرویس های بهداشتی , ساختمان های موقت,  آزمایشگاه

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت و ساز امروزه این دیوارها کاربردهای بسیاری در این زمینه دارند. خانه بتنی پیش ساخته را می توان جایگزین روش های سنتی کرد چراکه این دیوارها را می توان با هر ارتفاعی سفارش داد. ساخت خانه بتنی پیش ساخته در کجا صورت می گیرد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با مفهوم خانه بتنی پیش ساخته آشنا شوید.

استاندارد خانه بتنی پیش ساخته این چنین است که آن ها معمولا دور از محل های ساخت و ساز و در کارخانه ها ساخته می شوند. پس از تکمیل کار به منظور نصب و استفاده به محل مورد نظر فرستاده می شوند. بهره گیری از سیاست تولید انبوه از سیاست های خانه بتنی پیش ساخته است که با کمک روش های صنعتی اتفاق می افتد. مهم ترین هدف به کارگیری خانه بتنی پیش ساخته این است که بتوان در فرصت کوتاه و هزینه ای کم به نتیجه ی دلخواه دست یافت.

ویژگی های خانه بتنی پیش ساخته:

بر اساس تقسیم و تخصص درست، نیروی کار انسانی که برای این کار درنظر گرفته می شود به صرفه خواهد بود.

تولید استاندارد بدین شکل است که قطعات قابل تعویض می باشند و مواردی مانند محصولات، تجهیزات وابسته به ساختمان، ماشین آلات و … با روشی خودکار عمل می کنند.

بتن پیش ساخته سرعت ساختمان سازی را دو چندان می کند. بتنی که درجا ریخته می شود عملکرد ضعیف تری در مقابل بتن و خانه بتنی پیش ساخته خواهد داشت. همچنین آب و هوا کمتر در بتن پیش ساخته تاثیرگذار است.

بهره وری را می توان با قالب بنندی در کارخانه افزایش داد، با افزایش کنترل کیفیت کنترل نهایی بر ساخت و ساز نیز افزایش خواهد یافت.

سازه پیش ساخته چیست؟

درواقع این سازه ها را در محل های دور دست و به دور از ساخت و ساز آماده کرده و پس از کامل شدن و آماده سازی، به مکان های موردنظر انتقال داده می شوند.

پانل دیواری چیست؟

قطعه ای که هم به صورت صاف و هم مسطح به شما ارائه می شود. برش این قطعات به صورت اشکال هندسی خواهد بود. موادی که برای ساخت این قطعه استفاده می شوند عبارتند از: بتن، چوب، مصالح ساختمانی و …