ایام نوروز یکی از پر سفر ترین ایام در سال است. مسافرین نوروزی در این ایام تمامی اقشار جامعه را شامل می شوند. اگر هزینه های مسکن در شهرهای توریستی را کاهش دهیم، هزینه های سفر به میزان قابل توجهی کاهش می یابند و افراد بیشتری با هر سطح درامدی قادر به سفر خواهند بود. یکی از پیشنهادات مجموعه ما برای شهرهای توریسی استفاده از کانکس برای مسافران نورورزی است. این طرح ها هم اکنون در بسیاری از سواحل شمال و دریای خزر اجرا می شود که از استقبال خوبی برخوردار بوده است. به همین دلیل می توان آن را به تمامی شهرهای توریسی ایران مانند تبریز، اصفهان، شیراز و … نیز تعمیم داد .

استفاده از کانکس ها برای محل های توریستی
علاوه بر سازمان ها و مراکز مسئول مانند شهرداری ها و یا استانداری ها، افراد به صورت شخصی نیز میتوانند سرمایه گذاری پر بازده ای را در این زمینه داشته باشند. به طور مثال شما می توانید زمین هایی را که در اختیار دارید با استفاده از چنیدن کانکس با فاصله های مناسب و امکانات رفاهی قابل قبول تجهیز کرده و در اختیار میهمانان شهرتان قرار دهید.
این موضوع به نفع شما خواهد بود، سود زیادی را به همراه خواهد داشت، زیرا کانکس ها تنها یک هزینه اولیه داشته و تعمیر و نگهداری زیادی به همراه ندارند، علاوه بر شما استفاده از کانکس ها به نفع مردمی که به شهر شما سفر می کنند نیز هست. زیرا می توانند به قیمتی مقرون به صرفه تر از هتل ها و مسافرخانه های گران قیمت مکانی را برای استقرار خود کرایه کنند.
همچنین با سهولت کرایه مکان در شهرهای توریستی، می توان تاثیر به سزایی در جذب توریست داشت. توریست ها همیشه به همراه خود سود قابل توجهی به ساکنان شهرها می رساند. توجه به صنعت توریست سرمایه گذاری پربازدهی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این زمینه را دارند است.
کانکس های نوروزی ساندویج پانل
کانکس های نوروزی را می توان از متریال مختلفی از جمله ورقه های فلزی، ساندویچ پانل ها، کامپوزیت و … ساخت. استفاده از ساندویچ پانل ها برای ساخت کانکس های نوروزی مزایای بسیاری به همراه دارد. زیرا ساندویچ پانل ها عایق حرارتی بوده و در برابر آتش سوزی، مقاوم هستند. این موضوع باعث می شود علاوه بر اینکه کانکس زیادی به وسایل گرمایی و سرمایی نداشته باشد، جان مسافران را نیز ایمن نگه دارد.
ساندویچ پانل ها به هیچ وجه رطوبت و نشتی آب ندارند. بنابراین برای سرزمین های شمالی و مرطوب و یا سرد بسیار مناسب هستند. زیرا در این شهر ها به خصوص در ایام نوروز بارندگی شدید بوده و محافظت آن از نشتی آب امری واجب است. ساندویچ پانل ها از دو لایه فلز که معمولا از جنس آلومینیوم است و هر لایه توسط یک لایه چسب به یک لایه مجزا به نام هسته که عایق حرارتی است و معمولا از جنس پشم سنگ است، چسبیده شده اند، تولید می شوند .

قیمت کانکس های نورورزی
قیمت کانکس های نورورزی با توجه به متریال که برای ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. این کانکس ها نیز مانند خانه های معمولی بر حسب متر مربع به فروش می روند. علاوه بر این امکانات داخلی کانکس نیز بر قیمت آن ها موثر است. هر چه کانکس مجهز تر باشد، قیمت آن بالاتر رفته و سطح رفاه بالاتری نیز خواهد داشت. این موضوع باعث می شود بتوانید کانکس های خود را با قیمت بالاتری کرایه دهید.
استفاده از کانکس نوروزی، راه حلی مقرون به صرفه
توجه به این نکته الزامی است که کانکس ها در هر شرایطی که ساخته شوند باز هم نسبت به یک ساختمان ساده قیمتی مقرون به صرفه تر دارند. با سرمایه گذاری و تهیه کانکس های نورورزی این اطمینان وجود دارد که در مدت زمان بسیار کوتاهی علاوه بر قیمت کانکس ها سود بالایی به شما باز میگردد. بنابراین می توان گفت که استفاده از این کانکس ها راه حلی مقرون به صرفه و پر بازده خواهد بود.
ارتقای سطح کانکس با توجه به نیاز مشتری
کانکس ها را می توان بر اساس نیاز مشتری ارتقا داد که شامل نوع درب ها و قرار گیری آن ها، تعداد و نوع پنجره ها ، عایق صوتی و گرمایی ، مقاوم در برابر شرایط جوی نامناسب، برق ، لوله کشی و … می شوند. علاوه بر این کف کانکس ها را میتوان با هر متریالی که مورد نظر مشتری هست کف پوش کرد. می توان برای کف پوش ها از سرامیک، موزاییک و … استفاده کرد.
استفاده ی سریع از کانکس ها
به محض تولید و انتقال کانکس ها، میتوان بهره برداری را شروع کرد. کانکس ها به زمینه سازی خاصی احتیاج ندارند و بدون نیاز به پایه بر روی سکویی که بهتر است با سیمان آماده شود قرار می گیرند. البته ساخت سکوها نیز واجب نیس و تنها در صورت دلخواه ساخته می شوند. اما این کار باعث می شود رطوبت از کف وارد فضای کانکس نشود.
بحث زیبایی کانکس ها
می توان کانکس ها را در هر رنگی که مورد پسندتان است سفارش داد. علاوه بر طرح های دلخواه، حالت کلبه ای، شیروانی و … نیز میتوان به کانکس ها بخشید تا محیط جذاب و گیرایی برای جذب مسافر باشد. علاوه بر این میتوانید روی کانکس ها هر طرح تبلیغاتی آرم شرکت و … نیز ثبت کنید.
طول عمر کانکس ها چقدر است؟
طول عمر معمول یک کانکس به موراد متعددی وابسته است ، شرایطی از قبیل اینکه در چه شرایط جوی قرار داده شود، چقد در حفظ و سلامت آن کوشا باشید، چند بار به مکان های مختلف منتقل شود و … بر روی آن موث هستند. در بدترین حالت ها حدود 10 الی 12 سال عمر مفید کانکس ها خواهد است. اما تجربه ثابت کرده است که کانکس ها می توانند در شرایط متعادل بالای 17 الی 18 سال عمر کنند.