کانکس ها سازه های پیش ساخته ای هستند که درون کارخانه ساخته شده و سپس به محل های مورد نیاز منتقل می شوند. کانکس ها قابلیت جابه جایی داشته و با توجه به کاربری خاص خود، تجهیز می شوند. کانکس بیمارستانی نوع خاص از کانکس ها است که به اتاق های ویزیت پزشک، سالن انتظار، اتاق های مجهز به وسایل پزشکی و … است .

کاربرد کانکس بیمارستانی
این روزها که تمامی کشورها درگیر بیماری مسری کرونا هستند، بیمارستان ها با کمبود مکان برای بیماران مواجه هستند. یکی از بهترین راه ها برای حل این مسئله می تواند استفاده از کانکس های بیمارستانی باشد. این کانکس ها می توانند به صورت موقت و یا دائم در کنار درمانگاه ها و بیمارستان ها قرار بگیرند تا به عنوان مکانی مناسب برای بیماران مورد استفاده قرار بگیرند.
در این روزها که افراد بر خلاف توصیه هایی که شده است به مسافرت می پردازند، ممکن است در بدو ورود به شهر مشکوک به بیماری باشند. می توان از کانکس های بیمارستانی سیار در بیرون شهرها بهرمند شد تا به بررسی افراد مشکوک بپردازند. این بیمارستان ها توسط یک تیم پزشکی کوچک و وسایل مورد نیاز آن ها تجهیز شده و یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری شیوع بیماری کرونا هستند.
انواع کانکس بیمارستانی
کانکس های بیمارستانی انواع مختلفی دارند، در برخی موارد آن ها بسیار بزرگ بوده و با وسایل حرفه ای تجهیز می شوند که به عنوان بیمارستان های بین راهی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی موارد بسیار کوچک به اندازه یک کیوسک بوده و تنها برای درمان های سرپایی مورد استفاده قرار میگیرد. مدل های کوچک تر را می توان از طریق چرخ به صورت سیار درآورد.
ساخت و ساز کانکس ها با آنچه بسیاری از مردم تمایل دارند به آن فکر کنند متفاوت است. استفاده از کانکس ها هزینه های کلی ساختمان را کاهش می دهد. تفاوت بین ساخت و ساز در محل و استفاده از کانکس ها در این است که عناصر کانکس ها به صورت خارج از سایت ساخته شده سپس قسمت های مختلف آن بهم پیوسته می شوند تا ساختمان را در محل تشکیل دهند.
این موضوع باعث صرفه جویی در مقدار زیادی از ساعات کاری می شود و در نتیجه موجب صرفه جویی در هزینه کار می شود. بنابراین استفاده از کانکس های بیمارستانی باعث صرفه جویی در هزینه می شود که می تواند برای استفاده بهتر به پزشکان، تجهیزات، تحقیقات و موارد مشابه تخصیص داده شود .

چرا امروزه استفاده از کانکس بیمارستانی ضروری است؟
بیمارستان های امروزی تحت فشار شدیدتری نسبت به گذشته قرار دارند. روزانه تعداد بیشتری بیمار وجود دارد که به مراقبت روزانه نیاز دارند و در صورت نیاز به بستری با کمبود تختخواب و فضای کافی مواجه می شوند. بنابراین یکی از بهترین راه حل ها استفاده از کانکس های بیمارستانی است تا با استفاده از آن، مرکز درمانی را به فضایی کافی که برای درمان بیماران خود نیاز دارند، مجهز کرد.
مجموعه ما می تواند کانکس های بیمارستانی مجهزی را در کمترین زمان ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود که می توان به سرعت و به راحتی بیمارستان ها را بهبود بخشید. تنها در طی چند هفته کوتاه، یک فضای کاری کاملاً قابل استفاده، مناسب برای انواع امکانات مناسب آماده خواهد بود.
کانکس های بیمارستای مطابق با استانداردهای بین المللی تولید می شوند و می توانند بخش هایی مانند دفاتر مدیریت، آزمایشگاه ها، اتاق پزشک و بیمار، پلی کلینیک، اتاق عمل، سرویس بهداشتی و واحدهای سرویس بهداشتی را نیز داشته باشند.
چرا استفاده از کانکس بیمارستانی بهتر از ساخت و ساز های مرسوم است
ساخت و سازهای سنتی علاوه بر زمان بسیار زیادی که احتیاج دارند باعث ایجاد اختلالات زیادی نیز می شوند، با استفاده از کانکس ها بیمارستانی بسیاری از مشکلات از میان برداشته می شود. پروژه های ساختمانی مرسوم، سر و صداهای زیادی ایجاد می کنند، محیط های ناامن ایجاد می کنند و اغلب با برنامه زمان بندی شده به پایان نمی رسند. اما، از آنجا که تمامی کانکس های بیمارستانی خارج از سایت ساخته می شوند، اختلال در محل به حداقل می رسد. همچنین این اطمینان وجود دارد که هر قطعه از ساخت و ساز در شرایط کارخانه ای و با استاندارد های روز دنیا تولید شده، که علاوه بر کیفیت بالای آن، سرعت ساخت آن را بسیار بالا برده و هزینه ها را به شدت کاهش می دهد.
کانکس بیمارستانی برای تمامی مراکز درمانی از قبیل خصوصی و دولتی، بین راهی، درمانگاه ها و … مناسب هستند. کانکس ها را می توان برای بخش های بیمار، جراحی های پزشک و مناطق ایزوله شده ایده آل تجهیز کرد. استفاده از این سازه ها فضای لازم برای کار راحت و کارآمد را در اختیار کارمندان و تیم پزشکی قرار می دهد.
کانکس های بیمارستانی با در نظر گرفتن کاربرد های خاص خود، علاوه بر طراحی منطقه ارگونومیک و سازه های بهداشتی، با ایمنی بالای ساختمان نیز تولید می شوند. کانکس های ما به لطف مزایای استفاده از فناوری پیشرفته، مونتاژ کوتاه مدت و قیمت های اقتصادی جایگزین بسیار مناسبی برای سازه های معمولی هستند .

مزایای استفاده از کانکس بیمارستانی
کانکس های بیمارستانی نیز از نظر طراحی معماری و تأثیر زیبایی شناختی امکان برنامه های مختلف داخلی و خارجی را ارائه می دهند. روکش های بیرونی، دکوراسیون داخلی، سقف، پنجره و درب نیز طبق نظر مشتری ساخته می شوند. قطعات ضروری در تجهیزات بیمارستانی مانند سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع مرکزی، سیستم های پرستاری مرکزی و … به راحتی در کانکس های بیمارستانی قابل استفاده هستند. جمع بندی اینکه این سازه ها مواردی از قبیل :

• بارگیری آسان و نصب سریع
• طراحی ویژه برای نیازهای مجموعه بیمارستان
• تولید با سیستم کنترل کیفیت علاوه بر فناوری پیشرفته
• استفاده بهینه از منابع اقتصادی و … را در اختیار مشتریان قرار می دهند